W MENU w zakładce ŚWIETLICA znajdują się istotne informacje odnośnie zapisów dzieci - zwłaszcza uczniów klas pierwszych - do świetlicy w roku szkolnym 2024/2025. Prosimy Rodziców o zapoznanie się!
Aktualności

Zapisy do świetlicy szkolnej

Plan zakończenia roku - 21.06.2024
W piątek 21 czerwca 2024 r. o godz. 9.00 odbędą się spotkania wychowawców klas IV – VII z uczniami w salach według planu:
kl. 4a – wych. Małgorzata Górka-Czyż – sala B-13
kl. 4b – wych. Justyna Wolniak – sala A-15
kl. 4c – wych. Joanna Solan – sala A-7 (świetlica klas III)
kl. 4d – wych. Agata Chruścińska – sala G-4 (świetlica klas II)
kl. 5a – wych. Anita Wer – sala A-4
kl. 5b – wych. Anna Sienkiewicz – sala B-14
kl. 5c –wych. Robert Sztejna – sala B-5
kl. 5d – wych. Justyna Flis – sala B-18
kl. 6a – wych. Mariusz Małachowski – sala B-8
kl. 6b – wych. Wioletta Kupczyk– sala B-17
kl. 6c – wych. Małgorzata Wojnicz – sala A-14
kl. 6d – wych. Patrycja Matyjaszczyk – sala B-5
kl. 7a – wych. Ewelina Wyrzykowska – sala A-13
kl. 7b – wych. Alicja Bronikowska – sala B-4
kl. 7c – wych. Katarzyna Machaj – sala B-7
O godzinie 9.30 na boisku szkolnym odbędzie się uroczysty apel dla uczniów klas IV-VII kończący rok szkolny 2023/2024.
O godz. 10.00 swoje spotkania z wychowawcami będą mieli uczniowie klas I-II w następujących salach:
kl. 1a – wych. K. Golach-Urkiel – sala C-5
kl. 1b – wych. Anna Bogalska – sala C-15
kl. 1c – wych. Jolanta Harla – sala C-4
kl. 1d – wych. Agata Kelm – sala C-16
kl. 1e – wych. Paulina Bartlińska – sala C-14
kl. 2a – wych. Ilona Rymaszewska – sala C-6
kl. 2b – w zast. wych. Marta Jaszewska – sala C-12
kl. 2c – wych. Anna Okowińska – sala C-13
kl. 2d – wych. Katarzyna Szamotulska – sala C-8
O godzinie 10.30 na boisku szkolnym odbędzie się uroczysty apel dla uczniów klas I-III kończący rok szkolny 2023/2024.
Po apelu, około godz. 11.00 spotkania z wychowawcami będą mieli uczniowie klas III.
kl. 3a – wych. Alicja Raczyńska-Zbierska – sala C-12
kl. 3b – wych. Beata Narwicz – sala C-15
kl. 3c – wych. Małgorzata Boksa – sala C-6
kl. 3d – wych. Ewa Szymanowska – sala C-14
Prosimy o odbiór pozostawionych w szkole rzeczy
W holu szkoły znajdują się rzeczy uczniów pozostawione w szkole podczas całego roku szkolnego.
Prosimy o odbiór!!! W czwartek zostaną już wywiezione do Caritasu.
4

Podręczniki do religii 2024/2025
Rodziców uczniów chcących uczęszczać na lekcje religii w roku szkolnym 2024/2025 prosimy o zakup następujących podręczników. Podręczniki i ćwiczenia do pozostałych przedmiotów uczniowie otrzymają na początku września w szkole.
Klasa 1 - Poznaję Boży świat
Klasa 2 - Odkrywam Królestwo Boże
Klasa 3 - Poznaję Jezusa + zeszyt ćwiczeń
Klasa 4 - Odkrywam życie z Jezusem + zeszyt ćwiczeń
Klasa 5 - Szczęśliwi, którzy szukają prawdy + zeszyt ćwiczeń
Klasa 6 - Szczęśliwi, któzy odkrywają piękno + zeszyt ćwiczeń
Klasa 7 - Szczęśliwi, którzy czynią dobro + zeszyt ćwiczeń
Klasa 8 - Szczęśliwi, którzy zobywają świętość + zeszyt ćwiczeń
Sukcesy naszych uczniów
Hubert Kędzierski z klasy 5a zdobył srebrny medal w woj. finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegu płaskim na 600 m.
Gratulujemy!

Matematyka bez granic
Dla uczniów klasy 6d i 8a oraz ich opiekunów matematyka chyba faktycznie nie ma żadnych granic.
Wczoraj podczas uroczystej gali na Uniwersytecie Zielonogóskim odebrali nagrody.
Gratulujemy!
Uroczystości miejskie z udziałem naszej Szkoły
Klasy 3c, 3d, 5b i 5d brały udział w uroczystościach miejskich z okazji 79. rocznicy powrotu Zielonej Góry do macierzy.
Uczniowie klasy 3d w SALI WSPOMNIEŃ Stowarzyszenia Pionierów Zielonej Góry
Zainteresowani genezą uroczystości, na której byli, uczniowie klasy 3d odwiedzili salę wspomnień.
Znaleźli tam stare mapy, zdjęcia i zapiski Polaków, którzy osiedlili się po wojnie w winnym grodzie.
Dzień Dziecka w klasach czwartych
Kilka ujęć z obchodów Dnia Dziecka w klasach czwartych.

Nabór - Zebranie rodziców uczniów klas pierwszych roku szkolnego 2024/2025
Zapraszamy Państwa na spotkanie z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wychowawcami klas 17 czerwca (poniedziałek) o godzinie 17.00 do stołówki szkolnej.
Dzień Dziecka 2024
03 czerwca 2024 r. nasi uczniowie świętowali Dzień Dziecka.
Klasy 1-3 korzystały z atrakcji w postaci dmuchanych zamków, malowania twarzy, baniek mydlanych, malowania na sztaludze, a także zajadali się słodkimi wypiekami.
Klasy 4 czekała fantastyczna sporotwa rywalizacja.
Klasy 5-8 zajadały się lodami, mieli zorganizowane wyjście do Filharmonii, kręgle czy spędzały czas na pikniku.
Serdeczne podziękowania za wsparcie w organizacji wydarzenia i moc atrakcji dla Wiesław Kuchta oraz Kawiarnia Kawa i Cynamon.
1
Rowerowa Stolica Polski - START!!!
UWAGA!!! Już jutro rusza kolejna edycja Rowerowej Stolicy Polski. Ale sami nie damy rady...
Potrzebujemy naszych uczniów, rodziców, cioć, wujków, kuzynów i dziadków!
Wykręćmy wspólnie te kilometry! Dla naszych uczniów, dla naszego miasta.
To co? Gotowi do startu?
Regulamin: Zielona Góra – Internetowy Serwis Miejski – Do trzech razy sztuka! (zielona-gora.pl)
26 maja pod pomnikiem Matki Sybiraczki
26 maja br. uczennice naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Sawickiej wzięły udział w uroczystościach pod pomnikiem Matki Sybiraczki. Hołd odddały: Izabela Bartoszewicz z klasy 6c, Aleksandra Roesler i Anna Waldowska z klasy 8a.
Sukcesy naszych uczniów
WIKTORIA ROZMARYNOWSKA UCZENNICA KLASY 5B BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ 7 WKB EUROPEAN CHAMPIONSHIP KARATE KYOKUSHIN W TURCJI! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱❤️🥋🥉💪🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Düzce, Turcja, 24-26.05.2024 r. - w Mistrzostwach Europy wzięło udział ponad 600 Zawodników z 18 krajów.
Poziom Mistrzostw był na bardzo wysokim poziomie a Wiktoria godnie reprezentowała Polskę w walkach stoczonych z Zawodniczkami z Turcji i z Kazachstanu. Nagrodą za pół roku intensywnych przygotowań, ciężkiej pracy na treningach oraz setki litrów wylanego potu i łez jest zajęcie miejsca na podium.
Do Mistrzostw przygotowali: Sensei Aneta Żuk i Sensei Marcin Żuk, Klub Karate Shinkyokushin Zielona Góra-Ochla.
GRATULUJEMY!

W zgodzie z przyrodą
Gratulacje dla reprezentacji klas czwartych za udział i rywalizację w międzyszkolnym konkursie "Żyj z przyrodą w zgodzie"!🌲🌳🦔
Wiktoria Krembuszewska, Nina Piosik oraz Zosia Stankiewicz zajęły 3. miejsce w rywalizacji sportowej i 4. miejsce w konkursie wiedzy przyrodniczej.
Wielkie brawa dla uczestniczek👏👏👏
1
Wernisaż w Zatoniu
To nie reprodukcje... to fotografie uczniów z lubuskich podstawówek.
22 maja odbył się pokonkursowy wernisaż wystawy prac biorących udział III edycji wojewódzkiego konkursu fotograficznego "Do twarzy mi w obrazie" i "Żywa okładka".
Wszystkie zgłoszone prace zaprezentowały się w pięknej scenerii Parku Książęcego w Zatoniu.
Kto nie zdążył obejrzeć będzie miał szanse podziwiać prace w filiach nr 4 i 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki przy ul. Podgórnej.

Kangur Matematyczny
W marcu odbył się Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny”.
Oto wyniki najlepszych. Gratulacje!!!
Żaczek klasa 2 szkoły podstawowej
NAZWISKO I IMIĘ/PUNKTY/OPIEKUN
MUSIELAK JULIA 2a 77,50 - wyróżnienie - Szamotulska Katarzyna
ŚLUSARCZYK MIŁOSZ 2a 77,50 - wyróżnienie - Rymaszewska Ilona
KOŹBA JAN 2b 68,75 - wyróżnienie - Sobów Joanna
OWCZARZ ZUZANNA 2b 68,00 - wyróżnienie - Sobów Joanna
GRZESKOWIAK WIKTORIA 2a 66,25 - wyróżnienie - Rymaszewska Ilona
PIOTROWSKI JAKUB 2d 65,00 - wyróżnienie - Szamotulska Katarzyna
Maluch klasa 3 szkoły podstawowej
NAZWISKO I IMIĘ /PUNKTY/OPIEKUN
SOBCZYK TOLA 3c 102,50 – wynik bardzo dobry – Boksa Małgorzata
SZUMALO WOJCIECH 3d 96,25 – wynik bardzo dobry - Szymanowska Ewa
GOŹLŃSKI SEBASTIAN 3a 71,25 - wyróżnienie - Raczyńska – Zbierska Alicja
Maluch klasa 4 szkoły podstawowej
NAZWISKO I IMIĘ/PUNKTY/OPIEKUN
RYBIŃSKA ZOSIA 4c 90,50 wyróżnienie - Flis Justyna
WINKLER JERZY 4a 83,75 wyróżnienie- Dropińska Monika
KOZŁOWSKA AMELIA 4c 82,50 wyróżnienie - Flis Justyna
PIOSIK NINA 4d 81,00 wyróżnienie- Dropińska Monika
Wyniki dla kategorii: Beniamin klasa 5 szkoły podstawowej
NAZWISKO I IMIĘ PUNKTY I OPIEKUN
PŁAZIŃSKI OSKAR 5d 102,75 wyróżnienie- Flis Justyna
PAŃCZYK AGATA 5a 85,75 wyróżnienie- Dropińska Monika
SŁUPSKI KAROL 5b 81,75 wyróżnienie- Flis Justyna
RAPICKA ALICJA 5b 81,50 wyróżnienie- Flis Justyna
KOBUS ALEKSANDER 5b 75,25 wyróżnienie- Flis Justyna
MORDASEWICZ NIKODEM 5a 75,00 wyróżnienie- Dropińska Monika
Wyniki dla kategorii: Beniamin klasa 6 szkoły podstawowej
NAZWISKO I IMIĘ PUNKTY I OPIEKUN
HOŁOWNIA HANNA 6d 110,50 wyróżnienie - Dropińska Monika
DYL ADAM 6b 102,00 wyróżnienie - Kupczyk Wioleta
MICHALAK TYMON 6d 87,75 wyróżnienie - Dropińska Monika
RUDCZAK IGNACY 6b 87,00 wyróżnienie - Kupczyk Wioleta
Wyniki dla kategorii: Kadet klasa 7 szkoły podstawowej
NAZWISKO I IMIĘ PUNKTY I OPIEKUN
LACROIX WIKTOR 7a 122,25 wynik bardzo dobry - Kupczyk Wioleta
RAUNKE ERYK 7a 103,50 wyróżnienie - Kupczyk Wioleta

Zebrania z rodzicami
Poniedziałek 27 maja 2024r.
Klasa/Wychowawca/Sala/Godzina
1a Katarzyna Golach-Urkiel - C-5 - 17.00
1d Agata Kelm-Zielińska - C-16 - 17.00
2a - Ilona Rymaszewska - C-5 - 17.00
2c Anna Okowińska- C-13 - 17.00
2d Katarzyna Szamotulska - C-14 - 17.00
3a Alicja Raczyńska-Zbierska - C-12 - 17.00
3b Beata Narwicz - C-15 - 17.00
3c Małgorzata Boksa - C-6 - 17.00
4c Joanna Solan - B-5 - 17.00
6a Mariusz Małachowski - B-14 - 16.00
6d Patrycja Matyjaszczyk - B-7 - 16.00
7a Ewelina Wyrzykowska - A-13 - 17.00
7b Alicja Bronikowska - B-4 - 16.00
Wtorek 28 maja 2024r.
Klasa/Wychowawca/Sala/Godzina
1b Anna Bogalska - C-15 - 17.00
1c Jolanta Harla - C-4 - 17.00
1e Paulina Bartlińska - C-16 - 17.00
2b Joanna Sobów - C-13 - 17.00
3d Ewa Szymanowska - C-14 - 17.00
4a Małgorzata Górka-Czyż - B-13 - 17.00
4b Justyna Wolniak - A-15 - 17.00
4d Agata Chruścińska - A-13 - 17.00
5a Anita Och - A-4 - 17.00
5b Anna Sienkiewicz B-14 - 17.00
5c Robert Sztejna - B-5 - 17.00
5d Justyna Flis - B-18 - 17.00
6b Wioletta Kupczyk - B-17 - 17.00
6c Małgorzata Wojnicz - A-14 - 17.00
7c Katarzyna Machaj - B-7 -17.00
8a Anita Szuster – zebranie odbyło się 21.05.2024 r. - B-8 - 17.00

Odpłatność za obiady w czerwcu 2024 r.
Odpłatność za obiady w czerwcu 2024 r. wynosi 84 zł (14 dni obiadowych x 6 zł).
Wpłaty prosimy dokonywać przelewem na rachunek Szkoły Podstawowej nr 2
92 1020 5402 0000 0702 0379 0276 w dniach: od 15.05.2024 do 26.05.2024 r. W treści przelewu prosimy wpisać: Wpłata za obiady, czerwiec 2024, nazwisko i imię ucznia, klasa. Prosimy przestrzegać podanego terminu.
Wyniki konkursu "Do twarzy mi w obrazie" "Żywa okładka"
Z wielką przyjemnością informujemy, iż komisja konkursowa, biorąc pod uwagę wierne odwzorowanie oryginalnego obrazu, użycie rekwizytów, kostiumów, dopasowanie tła i wartość artystyczną fotografii, przyznała nagrody.
Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się podczas wernisażu wystawy "Do twarzy mi w obrazie" i "Żywa okładka" 22 maja 2024 r. o godz. 17.00 w Parku Książęcym Zatonie.
Archiwum Aktualności