• Pedagogika Montessori

• „Pomóż mi to zrobić samodzielnie” –
          dziecko ma prawo do samodzielnego i nieskrępowanego rozwoju,
          pracy własnej przy odpowiedniej pomocy nauczyciela.

/Maria Montessori/

W pracy z najmłodszymi dziećmi na początkowym etapie edukacji w klasach 1-3 wykorzystujemy elementy metody pedagogicznej Marii Montessori.

1. Wzbudzamy w dzieciach naturalną chęć do nauki, odkrywania świata i siebie samego w świecie.
          2. Uczymy przezwyciężania strachu i wykorzystywania porażki na drodze do osiągnięcia sukcesu.
          3. Pomagamy w budowaniu poczucia własnej wartości.
          4. Pracujemy, wykorzystując materiały rozwojowe Montessori. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania świata za pomocą konkretów – dzieci poznają litery, cyfry, pojęcia, dźwięki itd. Materiały pomocnicze można nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć, poczuć, usłyszeć. Uaktywnione zostają wszystkie zmysły, by w późniejszym etapie nauki lepiej radzić sobie z pojęciami bardziej abstrakcyjnymi.
          5. Uczymy dziecko efektywnej pracy własnej.
          6. Pomagamy w rozwijaniu indywidualnych potrzeb dziecka podczas lekcji jak i na oferowanych przez nas zajęciach pozalekcyjnych.
          7. Dajemy okazję do zdobycia wielu praktycznych umiejętności np. przygotowanie prostych potraw, dekorowanie stołu, układanie bukietów, dbanie o ogród i zwierzęta.
          8. Odwiedzamy miejsca w naszym mieści i poza, które tematycznie związane są z omawianymi tematami.
          9. Stwarzamy dziecku możliwość aktywnego odpoczynku podczas organizowanych przez nas zajęć sportowych.