• Co to jest OK ?

• W naszej szkole wierzymy, że uczniowie nie uczą się dla ocen, lecz dla siebie. Stąd wybór Oceniania Kształtującego jako wiodącej metody nauczania w SP 2. Chociaż nazwa jest nieco myląca, tu nie chodzi o ocenianie, ale o Nauczanie Kształtujące.

Chodzi o to, by uczeń zamiast oceny, nie zawsze sprawiedliwej, otrzymał obiektywną informację, czego się nauczył. Chodzi o to, by dokładnie wiedział, co musi zrobić, żeby osiągnąć sukces, co więcej, żeby wiedzieli to też jego rodzice i mogli swojemu dziecku w tym pomóc. Chodzi o to, by uczeń wiedział, co powinien zrobić, by stać się jeszcze lepszym. A ocena? W klasach 1 – 3 zgodnie z przepisami prawa będzie to ocena opisowa. W klasach starszych pojawią się stopnie, ale nie będą one najważniejszym celem, ponieważ uczniowie będą uczyć się dla siebie.