• ZFŚS

• Informacja dotycząca świadczeń wakacyjnych z ZFŚS w 2024 r.

1. Aby otrzymać świadczenie wakacyjne należy wypełnić „Wniosek o przyznanie świadczenia socjalnego”. Na tym samym druku znajduje się „Oświadczenie o dochodach osiągniętych w roku 2023” (załącznik nr 1b do Regulaminu ZFŚS dotyczy emerytów-rencistów).

2. Wniosek dostępny będzie w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły (od 17 maja).

3. Wypełniony druk należy dostarczyć do szkoły do końca maja 2024 r.

4. Wniosek, o którym mowa wyżej można także zeskanować, podpisać i wysłać na adres e-mailowy szkoły (sekretariat@sp2zgora.pl) lub bezpośrednio na adres dyrektora (rlucz@sp2zgora.pl).

5. Wnioski dostarczone po 31 maja nie będą brane pod uwagę.

6. Wypłata świadczeń planowana jest pod koniec czerwca.

7. Nauczyciele emeryci (renciści) wypełniają dodatkowo rubrykę dotycząca wysokości emerytury (renty). Jest to potrzebne do zrobienia odpisu na ZFŚS. Im więcej wpiszemy, tym więcej otrzymamy. Podajemy kwotę brutto, czyli PODSTAWĘ OPODATKOWANIA. Kwota ta jest wymieniona w pkt. III.1 Decyzji ZUS, który brzmi:

„Od 1 marca 2023 r. podstawę opodatkowania stanowi miesięcznie kwota …..”

Z uwagi na to, że nie do wszystkich dotarła Decyzja ZUS o waloryzacji w 2024 r., proszę o podanie wysokości emerytury (renty) z 2023 r.

Ponieważ wysokość emerytury każdego roku jest waloryzowana proszę nie podawać kwot niższych niż w ubiegłych latach.