Strona główna
Posadźmy razem las
23.04.2025Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok, we współpracy z Polskim Towarzystwem Leśnym, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górzeoraz Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze, serdecznie zapraszają mieszkańców Zielonej Góry i okolic do udziału w wyjątkowym spotkaniu plenerowym „Posadźmy razem las!”.
"Cała Polska czyta dzieciom"
23.04.202523 kwietnia obchodzony jest ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji nasza szkoła wzięła udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
Uczniowie klas pierwszych mieli okazję posłuchać jak czytają starsi koledzy oraz dorośli i wymieniali się poglądami na temat: "Dlaczego warto czytać?".
1000 rocznica koronacji Bolesława Chrobrego
23.04.2025Z okazji 1000 rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego nasza szkoła przystąpiła do projektu "1000 - lecie Królestwa Polskiego", który współorganizuje Muzeum Historii Polski w Warszawie. Jednym z zadań było przygotowanie filmu z gratulacjami dla króla. Dzięki uprzejmości Muzeum Etnograficznego w Ochli oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej nasza "Drużyna Chrobrego", czyli Ala, Róża, Wiktoria, Jakub i Karol z klasy 6b mogła wywiązać się z tego zadania.
Sukcesy w biegach przełajowych
16.04.202516 kwietnia 2025 r. w Babimoście odbyły się finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych.
W kategorii „Igrzyska Młodzieży Szkolnej” drużyna SP2 w składzie:
Jagoda Kaczor 7b
Zoja Windak 8a
Maria Jackiewicz 8a
Natasza Woźniak 7a
Liliana Gradowska 7c
Iga Trubiłowicz 7c
Jagoda Rybarczyk 7d
Termomodernizacja
15.04.2025W ubiegły piątek Prezydent Miasta Zielona Góra, pan Marcin Pabierowski, podpisał umowę na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 2 z wykonawcą, firmą EUROBUD Sp. z o.o. z Nowogrodu Bobrzańskiego. W uroczystości, która miała miejsce w szkolnej czytelni, uczestniczyli również wiceprezydent miasta, pan Paweł Tonder, poseł Waldemar Sługocki oraz Radna Miasta Zielona Góra, pani Dorota Kasprzyszak.
Ośmiu wspaniałych
10.04.2025Nasza Piątka Wspaniałych Wolontariuszy wzięła udział w Gali Ośmiu Wspaniałych, która była podsumowaniem wcześniejszego konkursu.
W tym roku za działalność wolontarystyczną zostały nagrodzone dwie osoby z naszej szkoły.
Wyróżnienie otrzymała Kalina Bogdanowicz z klasy 8b, a laureatką została Maria Jackiewicz z klasy 8a.
Konkurs plastyczny „Portret Księżnej Doroty z Zatonia”
10.04.2025Serdecznie zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Portret Księżnej Doroty z Zatonia”, który organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 2 w Zielonej Górze.
Szczegóły konkursu, znajdują się w dołączonym regulaminie.
Przy dostarczaniu prac konkursowych prosimy, aby dołączyć wypełnione przez rodziców uczniów zgody RODO.
Drużynowe biegi przełajowe
09.04.2025W Mistrzostwach Miasta Zielona Góra w drużynowych biegach przełajowych nasze dziewczęta w składzie:
Maria Jackiewicz 8a
Jagoda Kaczor 7b
Liliana Gradowska 7c
Iga Trubiłowicz 7c
Natasza Woźniak 7a
Zoja Windak 8a
Jagoda Rybarczyk 7d
wywalczyły srebrny medal w kategorii klas 7-8. Indywidualnie trzecie miejsce zdobyła Zoja Windak.
Zebrania
07.04.2025ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I-III
07 kwietnia 2025 r. (poniedziałek)
godz. 17.00
kl. 1a – wych. Alicja Raczyńska-Zbierska – zebranie odbędzie się 08.04. w sali C-12
kl. 1b – wych. Beata Narwicz – zebranie odbędzie się 08.04. w sali C-15
kl. 1c – wych. Małgorzata Boksa – sala G-4
kl. 1d – wych. Anna Wolska – sala C-14
1000-lecie Królestwa Polskiego
28.03.2025Rok 2025 został ogłoszony rokiem Bolesława Chrobrego. 25 kwietnia minie 1000 lat od pierwszej w Polsce koronacji królewskiej. Z tej okazji włączyliśmy się w realizację projektu "1000 - lecie Królestwa Polskiego", który organizuje Muzeum Historii Polski w Warszawie. Aby otrzymacie tytuł "Szkoły 1000 - lecia" musimy zrealizować 3 zadania obowiązkowe. Jednym z nich jest przeprowadzenie konkursu na projekt monety upamiętniającej to wydarzenie. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału. Drużyna Chrobrego.
Ośmiu Wspaniałych
26.03.202524 marca wolontariusze działający systematycznie przez 2 lata w Szkolnym Klubie Wolontariusza uczestniczyli w konkursie "Ośmiu Wspaniałych", który promuje młodych ludzi, mających wielką wrażliwość na potrzeby słabszych i potrzebujących pomocy.
Konkurs zostanie podsumowany na gali 9 kwietnia.
Świetlicowy Turniej Tenisa Stołowego
26.03.2025W naszej szkole odbył się ŚwietlicowyTurniej Tenisa Stołowego. Zmierzyli się w nim uczniowie klas 1-3. W eliminacjach, podczas gry ,,każdy z każdym", wyłoniono finalistów, którzy następnie toczyli rozgrywki systemem ,,pucharowym".
Z radością ogłaszamy zwycięzców finału!
1 miejsce – Nikodem Paszkowski
Zbiórka świąteczna
21.03.2025Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza do udziału w zbiórce świątecznej na rzecz podopiecznych PCK mieszkających w naszym regionie.
Produkty można przynosić do 4 kwietnia do sali B14 lub umieścić w koszyku ustawionym w holu szkoły. Wolontariusze będą przychodzić również do poszczególnych sal odbierać dary.
Mecz uczniowie kontra nauczyciele
20.03.2025W ramach TYGODNIA WIOSNY Samorząd Uczniowski zaproponował różne aktywności. W dniu dzisiejszym uczniowie mogli zamienić się rolami ze swoimi nauczycielami. Dodatkowo odbył się bardzo wyrównany mecz koszykówki pomiędzy drużyną uczniów i drużyną nauczycieli.
Nowa galeria tydzień wiosny 2025 została dodana do albumu fotograficznego
Obiady
14.03.2025Odpłatność za obiady na miesiąc KWIECIEŃ 2025r wynosi 126zł ( 18dni x 7zł = 126zł ).
Wpłat należy dokonywać w ( w pełnej kwocie 126zł ) przelewem na rachunek Szkoły Podstawowej nr 2 w dniach: od 10.03.2025 do 20.03.2025.
Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat.
Numer konta do wpłaty za obiady - 92 1020 5402 0000 0702 0379 0276

Nabór na rok szkolny 2025/2026
04.02.2025Rekrutacja do publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2025/2026 zostanie uruchomiona 12 marca 2025 roku.
Więcej informacji w zakładce NABÓR 2025/2026 w menu głównym.
Programy i partnerstwa
