Strona główna
Sukcesy naszych uczennic
27.06.2025Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły - Anna Markowska i Kornelia Sakowska z klasy 4b, Alicja Zapotoczna. z klasy 4c oraz Pola Wesołowska z klasy 4d odnoszą sukcesy na polu artystycznym.
W dniach 20-22 maja 2025r. w Hydro(za)gadce Zielonogórskiego Ośrodka Kultury odbył się jubileuszowy - 30. Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Teatralnej „O Złote Pióro Koszałka Opałka”, w którym wzięło udział udział 30 grup teatralnych. Połączone grupy z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" - Teatr Szkrabiki (do której należą nasze uczennice) oraz teatr "Sz...krab" zaprezentowały się w spektaklu pt. "Świetlik". Nasze dziewczyny wraz z przyjaciółmi w tym przegladzie zdobyły nagrodę - Srebrne Pióro Koszałka Opałka (tak jak w roku ubiegłym).
Stypendia Prezydenta Miasta Zielona Góra
25.06.2025Stypendium Prezydenta Miasta dla najlepszych absolwentów SP2 przypadło w tym roku Wiktorowi Laxroix (8a) i Karolinie Zbierskiej (8c). Oboje mają średnią ocen 6,0 i tytuły laureata bądź finalisty wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Ceremonia wręczenia stypendiów miała miejsce w Teatrze Lubuskim. Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia! (24.06.2025 r.).
Nagrody w konkursie "Portret księżnej Doroty"
24.06.2025W minionym tygodniu odbyło się uroczyste rozstrzygniecie I międzyszkolnego konkursu pt. "Portret Księżnej Doroty”.
Celem konkursu było przybliżenie postaci Księżnej Doroty, związanej z historią naszego regionu, oraz rozwijanie talentów artystycznych wśród uczniów szkół podstawowych.
Otrzymaliśmy 49 prac z różnych szkół. Uczestnicy wykazali się niezwykłą wyobraźnią, wrażliwością artystyczną i starannością wykonania. Jury miało niełatwe zadanie, wybierając spośród tylu znakomitych prac te najlepsze.
Sukcesy naszych uczniów
21.06.2025Julia Sinicka, uczennica klasy 3d, oraz jej partner zostali stypendystami Miasta Zielona Góra w tańcu. Ich występ uświetnił uroczystość wręczenia Stypendiów Twórczych i Artystycznych Miasta Zielona Góra 2025.
Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta
Sukcesy naszych uczniów
21.06.2025Wiktoria Rozmarynowska z klasy 6b (wych. p. Anna Sienkiewicz) kończy ten rok szkolny z wieloma sukcesami, z których największym jest zdobycie wicemistrzostwa Europy juniorów w Karate Kyokushin (sztuka walki, będąca syntezą wschodniej tradycji i nowoczesnych metod treningowych, opartych głównie o uderzenia i kopnięcia) na zawodach rozgrywanych w Leżajsku. Inne znaczące osiągnięcia to:
Sukcesy naszych uczniów
21.06.2025Wielkie brawa dla naszych uczennic!
Z dumą informujemy, że uczennice Nela Bajon, Nela Trubiłowicz, Gaja Szumkowska, Wiktoria Grześkowiak, które trenują w Sportowym Klubie Tanecznym Mega Dance w Zielonej Górze, odniosły wspaniałe sukcesy taneczne.
Już w zeszły weekend wytańczyły 2 miejsce na zawodach Klubowych Mega Dance w Zielonej Górze oraz 7 miejsce na Mistrzostwach Polski.
UWAGA! informacja organizacyjna na temat 20 czerwca
16.06.2025Szanowni Państwo
Dnia 20 czerwca br. (w piątek) świetlica Szkoły Podstawowej nr 2 nie będzie czynna.
Tego dnia nieczynny bedzie także sekretariat szkoły.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 18 podjęła decyzję o nieotwieraniu szkoły tego dnia.
Bal ósmoklasisty 2025
14.06.2025W miniony czwartek bawiliśmy się na tradycyjnym Balu Absolwenta. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców (niezastąpiona p. Emilia) i wychowawców klas ósmych. Zabawę rozpoczęliśmy polonezem – polskim tańcem narodowym. Przygotowania, pod okiem p. Adama Szopy, trwały kilka tygodni. Młodzież wypadła świetnie. W pierwszej parze tańczyli Lena Narwicz (8c) i Jakub Staśkiewicz (8a), a ze strony nauczycieli wspomniany p. Adam oraz wychowawczynie klas ósmych: p. Ewelina Wyrzykowska, p. Alicja Bronikowska i p. Katarzyna Machaj.

Spotkanie z rodzicami i opiekunami uczniów klas trzecich
13.06.2025Zapraszamy na spotkanie z rodzicami i opiekunami prawnymi uczniów klas trzecich w poniedziałek, 16 czerwca 2025 r. o godzinie 17.00 do stołówki Szkoły Podstawowej nr 18.
Sukcesy naszych uczniów
13.06.2025Eliza Janicka, uczennica klasy 2e na Lubuskiej Gali Tanecznej.
Hymn Polski odegrano dla naszego ucznia Wojtka Kosińskiego z klasy 7a i jego konia Happy Rose w międzynarodowym konkursie 4 FOULEE Zielona Góra dnia 25.04.2025r. - za zajęcie 1 miejsca.
Gratulujemy.
Spotkanie autorskie uczniów klasy 3a
13.06.2025Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami książki.
Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy pod numerem telefonu 68 454 10 60
Lubuska Olimpiada Młodzieży
13.06.2025Dnia 11.06 w Gorzowie Wlkp. odbył się finał wojewódzki w lekkiej atletyce.
Sukcesy naszych uczniów:
Zoja Windak (8a) zajęła 3m w biegu na 80m przez płotki.
Liliana Gradowska (7c) zdobyła brązowy medal w biegu na 1000.
Jakub Staśkiewicz (8 a) III m wywalczył w finale wojewódzkim w skoku w dal.
Sukcesy pływaków
13.06.2025Reprezenentanci naszej szkoły osiągnęli sukces w Mistrzostwach Miasta Zielona Góra klas II szkół podstawowych w ramach Miejskiej Olimpiady Młodzieży.
Indywidualnie:
1 miejsce Hanna Pańczyk
2 miejsce Milena Łącka Golc
4 miejsce wywalczyła Rozalia Jackiewicz
Jako szkoła w klasyfikacji generalnej SP 2 zajęła drugie miejsce.
Sukces naszego biegacza
13.06.20255 czerwca w Międzyrzeczu odbył się finał wojewódzki w lekkoatletyce. Nasz uczeń, Hubert Kędzierski został mistrzem województwa w biegu na 300m.
Gratulujemy
Mistrzostwa Miasta w lekkoatletyce
13.06.202528 maja br. dbyły się mistrzostwa miasta dzieci w lekkoatletyce.
Drużynowo dziewczęta zajęły drugie miejsce, natomiast chłopcy wywalczyli pierwsze miejsce.
Indywidualnie:
Maja Ostapiuk (5d) zdobyła pierwsze miejsce w skoku wzwyż,
Wiktoria Rymaszewska (6b) czwarte miejsce w skoku w dal ,
Agata Pańczyk (6a) w pchnięciu kulą trzecie miejsce i
UWAGA! Nabór 2025/2026 - spotkanie
28.05.2025Spotkanie z rodzicami i opiekunami uczniów klas pierwszych rocznika 2025/2026 odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 18 dnia 10 czerwca o godzinie 18.00 w stołówce szkolnej.
Prosimy o dostarczenie wychowawcom na zebraniu jednego zdjęcia do legitymacji, podpisanego imieniem i nazwiskiem dziecka.
Po spotkaniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami klas pierwszych:
Rozstrzygnięcie konkursu i wystawa prac
04.06.2025Drodzy Uczestnicy
Z wielką radością zapraszamy Was na rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w I Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla Szkół Podstawowych „Portret Księżnej Doroty”, które odbędzie się 9 czerwca (w poniedziałek) o godzinie 14:00 w Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze (zmiana lokalizacji ze względu na remont SP2).
Rocznica Wydarzeń Zielonogórskich
02.06.2025Delegacja szkoły uczestniczyła w obchodach Wydarzeń Zielonogórskich, związanych z obroną Domu Katolickiego. Część artystyczną przygotowała młodzież z V LO. Wśród występujących zobaczyliśmy naszego absolwenta, Tomasza Kotarbę.
W roku 1960 władze komunistyczne dążąc do wyeliminowania religii z życia społecznego postanowiły odebrać należący do parafii św. Jadwigi budynek, w którym prowadzone były lekcje katechezy i zebrania środowisk kościelnych. Przeciwko tej decyzji zaprotestował proboszcz, ksiądz kanonik Kazimierz Michalski, którego wsparli mieszkańcy naszego miasta. Zamieszki, w których wzięło udział ok. 5 tysięcy osób, trwały przez cały dzień. Zielona Góra liczyła wówczas 20 tysięcy ludności. Był to najliczniejszy protest w okresie między Poznańskim Czerwcem (1956), a Wydarzeniami Grudniowymi z 1970 roku (30.05.2025 r.).
Dzień Dziecka
02.06.2025Z okazji Dnia Dziecka klasy czwarte uczestniczyły w pikniku na Wzgórzach Piastowskich. Były konkursy z nagrodami, zawody sprawnościowe i pieczone kiełbaski, a nade wszystko dobry humor. Na zakończenie rozegrano turniej przeciągania liny, z którego zwycięsko wyszła klasa 4d (wych. p. Monika Dropińska). Kolejne miejsca zajęły: kl. 4c (wych. p. Anita Szuster), kl. 4a (wych. p. Ewa Mrozińska) i kl. 4b (wych. p. Agnieszka Sawicka). Tym zmaganiom towarzyszył niesamowity doping, bowiem na zwycięską drużynę czekała niecodzienna nagroda – dzień wolny od nauki.
Pierwszy tydzień w SP18 za nami
23.05.2025Szkoła Podstawowa nr 18 przyjęła nas na pewien czas pod swe skrzydła. Spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem. Uczniowie czują się tutaj bardzo dobrze, choć z utęsknieniem czekają na powrót do rodzimej SP2.
Bardzo dziękujemy wszystkich pracownikom i uczniom SP18 za tak serdeczne przyjęcie i podzielenie się z nami własną przestrzenią.
Programy i partnerstwa
