Aktualności

        • ZMIANA - zakończenie roku szkolnego 2025/2026
          • ZMIANA - zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Ze względu na wysokie temperatury i w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów zmianiamy harmonogram zakończenia roku szkolnego 2025/2026.

             

            W piątek 26 czerwca 2026 r. o godz. 9.00  na boisku szkolnym odbędzie się uroczysty apel dla uczniów klas IV-VII kończący rok szkolny 2025/2026. Po krókim apelu odbędą się spotkania wychowawców klas IV – VII z uczniami w salach według planu:

            kl. 4a – wych. Paulina Soydam – sala A-4,

            kl. 4b – wych. Emilia Dobrowolska – sala B-17,

            kl. 4c – wych. Katarzyna Marciniak – sala G-5,

            kl. 4d – wych. Julia Szabunia – sala A-14,

            kl. 5a – wych. Ewa Mrozińska – sala A-13,

            kl. 5b – wych. Wiktor Szymański – sala B-7,

            kl. 5c – wych. Anita Szuster – sala B-8,

            kl. 5d – wych. Monika Dropińska – sala B-13,

            kl. 6a – wych. Kinga Puchan – sala B-5,

            kl. 6b – wych. Justyna Wolniak – sala A-7,

            kl. 6c – wych. Joanna Solan – sala G-4 ,

            kl. 6d – wych. Agata Chruścińska – sala A-15,

            kl. 7a – wych. Dobiesław Muchewicz– sala B-4,

            kl. 7b – wych. Anna Sienkiewicz – sala B-14,

            kl. 7c – wych. Robert Sztejna – sala A-16,

            kl. 7d - wych. Justyna Flis – sala B-18.

             

            Klasy I - III nie mają apelu, uczniowie spotykają się z Wychowawcami w salach według ustalonego poniżej planu.

            O godz. 10.00 swoje spotkania z wychowawcami będą mieli uczniowie klas I-II w następujących salach:

            kl. 1a – wych. Ilona Rymaszewska – sala C-6,

            kl. 1b – wych. Joanna Sobów – sala C-16,

            kl. 1c – wych. Anna Okowińska –sala C-13

            kl. 1d – w zast. wych. Anna Kaczyńska – sala C-8,

            kl. 2a – wych. Alicja Raczyńska-Zbierska – sala C-12,

            kl. 2b – wych. Natalia Marciniak –sala C-15,

            kl. 2c – wych. Małgorzata Boksa – sala C-5,

            kl. 2d – w zast. wych. Patrycja Stodolak – sala C-14.

            O godz. 11.00 spotkania z wychowawcami będą mieli uczniowie klas III.

            kl. 3a – wych. Katarzyna Golach-Urkiel – sala C-5,

            kl. 3b – wych. Anna Bogalska – C-15,

            kl. 3c – wych. Jolanta Harla – sala C-4,

            kl. 3d – wych. Ewa Gmiterek– sala C-13,

            kl. 3e – wych. Paulina Bartlińska – sala C-16.

        • Sukces SP2 w rywalizacji sportowej
          • Sukces SP2 w rywalizacji sportowej

          • W miejskiej rywalizacji sportowej nasza szkoła zajęła 1. miejsce w kategorii "Igrzyska dzieci" (klasy 4-6) i 1. miejsce w kategorii "Igrzyska młodzieży" (klasy 7-8). Otrzymaliśmy w nagrodę dwa bony podarunkowe o wartości 5 tys. złotych. Nagrodę wręczał Zastępca Prezydenta Miasta - pan Marek Kamiński. Gratulujemy młodym sportowcom i ich opiekunom!

        • Podręczniki do religii na rok szkolny 2026/2027
          • Podręczniki do religii na rok szkolny 2026/2027

          • Wydawnictwo Jedność:

            klasa 1 "Poznaję BOŻY ŚWIAT"

            klasa 2 "Odkrywam KRÓLESTWO BOŻE"

            klasa 3 "Poznaję Jezusa" + zeszyt  ćwiczeń

            klasa 4 "Odkrywam życie z Jezusem" + zeszyt ćwiczeń

            klasa 5 "Szczęśliwi, który szukają prawdy" + zeszyt ćwiczeń

            klasa 6 "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno" + zeszyt ćwiczeń

            klasa 7 "Szczęśliwi, którzy czynią dobro" + zeszyt ćwiczeń

            klasa 8 "Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość" + zeszyt ćwiczeń

            Ćwiczenia należy zakupić w wersji na jedną godzinę lekcyjną religii w tygodniu.

        • Zebranie dla rodziców przyszłorocznych uczniów klas 1
          • Zebranie dla rodziców przyszłorocznych uczniów klas 1

          • Drodzy Rodzice! 22 czerwca o godz. 17.00 w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie dla rodziców, których dzieci rozpoczną naukę w naszej szkole od września 2026. Po krókim zebraniu z Dyrekcją Szkoły zapraszamy do klas na chwilę rozmowy z Wychowawcami. Prosimy o udział w spotkaniu bez dzieci. 

        • Dzień Dziecka w SP2
          • Dzień Dziecka w SP2

          • Dzień Dziecka w naszej szkole został spędzony na sportowo - graliśmy w piłkę nożną, skakaliśmy na dmuchańcach i w chwili przerwy dla ochłody zajadaliśmy sie lodami. 

            Za pomoc w organizacji imprezy dla naszych dzieci serdeczne podziękowania dla Akademia Piłkarska Falubaz - Zielona Góra, NORDIS oraz Wiesław Kuchta. Podziękowania należą się także Radzie Rodziców, której przedstawiciele pomagali i wspierali organizację tego wydarzenia, będąc również na miejscu i czuwając nad bezpieczeństwem dzieci.

            Raz jeszcze wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Dziecka!!!

        • Zebrania z rodzicami
          • Zebrania z rodzicami

          • ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I-III - 25 maja 2026 r. (poniedziałek) godz. 17.00

             

            1a – wych. Ilona Rymaszewska – zebranie odbędzie się w czwartek 28.05. w sali C-6 o godz. 17.00

            1b – wych. Joanna Sobów – ZMIANA - KONSULTACJE INDYWIDUALNE 28 MAJA GODZ.16.00

            1c – wych. Anna Okowińska – spotkanie z rodzicami w formie indywidualnych konsultacji, sala C-8

            1d – wych. Katarzyna Szamotulska – sala A-13

            2a – wych. Alicja Raczyńska-Zbierska – sala C-12

            2b – wych. Natalia Marciniak –sala A-14

            2c – wych. Małgorzata Boksa – sala C-6

            2d – wych. Weronika Ławniczak – sala C-14

            3a – wych. Katarzyna Golach-Urkiel – ZEBRANIE ODWOŁANE Z POWODU NIEOBECNOŚCI NAUCZYCIELA

            3b – wych. Anna Bogalska – C-15

            3c – wych. Jolanta Harla – sala C-4

            3d – wych. Ewa Gmiterek– sala C-13

            3e – wych. Paulina Bartlińska – sala A- 15

             

            ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS IV-VIII  2 czerwca 2026 r. (wtorek) godz. 17.00

             

            4a – wych. Paulina Soydam – sala A-4

            4b – wych. Emilia Dobrowolska – sala B-4

            4c – wych. Katarzyna Marciniak – sala C-4

            4d – wych. Julia Szabunia – sala A-14,

            5a – wych. Ewa Mrozińska – sala A-13

            5b – wych. Wiktor Szymański – sala B-7

            5c – wych. Anita Szuster – sala B-8

            5d – wych. Monika Dropińska – sala B-13

            6a – wych. Kinga Puchan – sala B-5

            6b – wych. Justyna Wolniak – sala A-7

            6c – wych. Joanna Solan – sala C-5

            6d – wych. Agata Chruścińska – sala B-14

            7a – wych. Dobiesław Muchewicz– sala B-18

            7b – wych. Anna Sienkiewicz – zebranie odbędzie się w czwartek 28.05. w sali B-14 o godz. 17.00,

            7c – wych. Robert Sztejna – sala C-15

            7d - wych. Justyna Flis – zebranie odbędzie się w czwartek 28.05. w sali B-18 o godz. 17.00,

            kl. 8a – wych. Mariusz Małachowski – sala C-16

            kl. 8b – wych. Wioletta Kupczyk – sala B-17

            kl. 8c – wych. Agnieszka Georgiczuk – sala A-15

            kl. 8d – wych. Patrycja Matyjaszczyk – sala C-14

        • Kangur matematyczny
          • Kangur matematyczny

          • Dotarły do nas wyniki 34. edycji międzynarodowego konkursu “Kangur Matematyczny”. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 115 uczniów naszej szkoły. Z przyjemności informujemy, że 26 uczniów otrzymało wyróżnienia, a jedna osoba uzyskała wynik bardzo dobry.

            Wynik bardzo dobry otrzymała Tola Sobczyk z klasy 5c. 

            Uczniowie, którzy uzyskali wyróżnienie:

            Klasa 2: Mila Szeszuła, kl. 2b, Adam Markiewcz, kl. 2d, Hanna Libner, kl. 2a, Elżbieta Janik, kl. 2d, Maksymilian Sadulski, kl. 2d, Liliana Korczyńska, kl. 2d

            Klasa 3: Jagoda Kubas, kl. 3c, Franciszek Kosieliński, kl. 3a, Hanna Pańczyk, kl. 3c, Zofia Burchardt, kl. 3c, Adam Trojanowski, kl. 3c, Melania Baszczak, kl. 3c, Jonas Wojciechowski, kl. 3c, Zofia Marszewska, kl. 3a, Aleksy Bik, kl. 3a, Weronika Wrońska, kl.  3c

            Klasa 4: Artur Majka, kl. 4a, Julia Musielak, kl. 4a, Michał Moszczyński, kl. 4a

            Klasa 5: Zygmunt Dyl, kl. 5a

            Klasa 6: Nina Piosik, kl. 6d

            Klasa 7: Płaziński Oskar, kl.7d, Karol Słupski, kl. 7b

            Klasa 8: Adam Dyl, kl. 8b, Aleksandra Konieczna, kl. 8b, Ignacy Rudczak, kl. 8b

            Wszystkim nagrodzonym oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!!!

        • Sukcesy naszych szachistów
          • Sukcesy naszych szachistów

          • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że reprezentacja naszej szkoły (w kategorii WIEŻA - klasy VII-VIII) zajęła DRUGIE MIEJSCE W POLSCE I W EUROPIE w „Konkursie Rozwiązywania Zadań Szachowych WIOSNA 2026”.

            Oto skład drużyny (wszyscy uzyskali TYTUŁ LAUREATA):

            Maciej Kawicki kl. 7 d (3 m. w województwie),

            Agata Pańczyk kl. 7 a (4 m. w województwie), Jan Kaliszuk kl. 7 d (6 m. w województwie), Mikołaj Frąckowiak kl. 7 d (8 m. w województwie) i Adam Olejarz kl. 8 d ( 8 m. w województwie.

            W kategorii GONIEC (klasy IV-VI) TYTUŁ LAUREATA zdobyli:

            Iwo Stoszek kl. 6 b (6 m. w województwie), Kuba Jaszczuk kl. 5 c (17 m. w województwie) i Szymon Żalejko kl. 4a (19 m. w województwie).

            W najmłodszej kategorii PIONEK (klasy I-III) TYTUŁ LAUREATA zdobyli:

            Aleksy Bik kl. 3 a (2 m. w województwie) i Konstanty Kordek kl. 3 a (9 m. w województwie). Opiekunem grupy jest pani Joanna Solan.

            GRATULUJEMY WSZYSTKIM SZACHISTOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

        • Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty
          • Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty

          • Punktualnie o godz. 9.00 ósmoklasiści rozpoczęli egzamin z języka polskiego. Wykorzystali czas maksymalnie, choć arkusz był sporą niespodzianką - wyszli zadowoleni! Przed nimi jeszcze matematyka i język obcy. Życzymy powodzenia i spokoju w głowach!

        • Gratulacje dla Dyrektora SP2
          • Gratulacje dla Dyrektora SP2

          • Z ogromną dumą i radością gratulujemy naszemu Dyrektorowi Romanowi Łuczkiewiczowi otrzymania wyróżniającej oceny pracy przyznanej przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. 

        • Nasi laureaci
          • Nasi laureaci

          • W Parku Technologii Kosmicznych odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W uroczystości, której gospodarzem był Pan Mariusz Biniewski – Lubuski Kurator Oświaty, udział wzięli laureaci konkursów przedmiotowych, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz Przewodniczący Wojewódzkich Komisji Konkursowych. Każdy laureat otrzymał zaświadczenie, które daje określone uprawnienia i przywileje, np.: pierwszeństwo podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

            Oto sukcesy naszych uczniów:

            🥇trzy tytuły laureata zdobył Tymon Michalak (język polski, historia, geografia)

            🏆tytuł laureata zdobyli także:

            Bartłomiej Karpeta (język angielski)

            Agata Pańczyk (język polski)

            Alicja Rapicka (język polski).

            Gratulujemy!👏👏👏

        • Wyniki rekrutacji do klas 1 na rok szkolny 2026/2027
          • Wyniki rekrutacji do klas 1 na rok szkolny 2026/2027

          • 4 maja o godz. 12.00 zostanie opublikowana lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do SP2. Rodzice mogą sprawdzić te informacje w systemie elektronicznym lub na tablicy ogłoszeń w SP2.

            Rodziców uczniów zakwalifikowanych na podstawie WNIOSKÓW (kandydaci spoza rejonu szkoły) prosimy o niezwłoczne – do 14 maja 2026  potwierdzenie woli przyjęcia do SP2 w postaci pisemnego oświadczenia złożonego w systemie elektronicznym lub osobiście dostarczonego do szkoły. Brak oświadczenia woli jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w szkole.

            UWAGA - RODZICE, KTÓRZY ZŁOŻYLI DO SZKOŁY W REKRUTACJI ZGŁOSZENIA (KANDYDACI Z REJONU SZKOŁY), NIE SKŁADAJĄ OŚWIADCZEŃ WOLI.

            Druk oświadczenia oraz instrukcje potwierdzania woli znajdują się w komunikacie na stronie internetowej Miasta Zielona Góra.

            https://www.zielona-gora.pl/category/nabor-do-szkol-podstawowych/

        • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
          • Sukcesy w konkursach przedmiotowych

          • Miło nam poinformawać, że w kolejnych konkursach przedmiotowych nasi uczniowie zdobywają tytuły laureata i finalisty. Z historii laureatem został Tymon Michalak 8d. Tytuł finalistki z biologii otrzymała Lena Kosowicz 8c. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów już w szkole średniej!

        • Kolejny etap koszykarskich zmagań
          • Kolejny etap koszykarskich zmagań

          • Meldujemy się w FINALE wojewódzkim w koszykowce chłopców!!! Dzisiaj w Żarach rozgrywane były półfiały województwa, w których przegraliśmy jeden mecz z gospodarzem i to zaledwie kilkoma punktami. Natomiast kolejne spotkanie z Nową Solą należało już do nas, co dało nam awans do finału województwa lubuskiego. Nasi chłopcy w grze są niesamowici, kto ich nie widział, niech żałuje. Skład drużyny: Jakub Stankiewicz 8d, Jakub Ostapiuk 8d, Adam Olejarz 8d, Karol Słupski 7b, Michał Maciąg 8b, Maciej popiel 8c, Aleksander Heryan 8c, Adam Żyznowski 8c i Tabolich Yauheni 8c

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonej Górze
      • (+48) 667 669 206, 68 326 36 80
      • ul. Stefana Wyszyńskiego 101
        65-536 Zielona Góra
        Poland
      • AE:PL-85671-35241-VBDSA-16
      • 92 1020 5402 0000 0702 0379 0276
  • Galeria zdjęć

    • brak danych