• "Harry Potter" - w ogniu pytań

• Tuż przed przerwą świąteczną odbył się konkurs ze znajomości dwóch książek o Harrym Potterze – „Harry Potter i Komnata Tajemnic” oraz „Harry Potter i więzień Azkabanu”.

Uczestniczyły w nim dzieci w dwóch kategoriach wiekowych – kl. 3-5 i 6-8. Potteromaniacy kolejny raz udowodnili, że naprawdę znają serię wyjątkowo dobrze – wydarzenia, postaci, zaklęcia mają w małym palcu.

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i „czarodziejskimi” nagrodami.

• Konferencja naukowa

• W dniu dzisiejszym nasza szkoła była miejscem wyjątkowego wydarzenia. Nauczycielki historii zorganizowały Konferencję Historyczną na temat Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką w latach 1939-45.

Spotkanie otworzył pan dyrektor Łuczkiewicz a program przedstawiła pani prof. UZ dr hab. Małgorzata Konopnicka. Prelegentami byli pan Krzysztof Mazur z zielonogórskiego oddziału IPN oraz Paweł Kamzol z klasy 8a, który przedstawił losy swoich przodków.

Uczestnikami byli uczniowie klas siódmych i ósmej oraz nauczyciele i rodzice. Serdecznie dziękujemy za przybycie.

• Pasowanie na czytelnika

• Wczoraj ostatnie już klasy pierwsze złożyły przyrzeczenie czytelnika. Uczniowie zaliczyli wszystkie wymagane zadania. Świetnie znają bajki i baśnie, wiedzą jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jak dbać o książki. Na zakończenie spotkania dzieci posłuchały bajki „O borsuku, który na cały świat się obraził” przedstawionej w teatrzyku kamishibai.

Na pamiątkę uroczystości wszyscy otrzymali dyplom, książkę ufundowaną przez Instytut Książki oraz zakładkę.

Ela Pawluk i Paula Soydam

• Międzynarodowy Dzień Matematyki w klasach 1-3

• Środa i czwartek były w naszej szkole dniami matematyki. Z okazji święta królowej nauk uczniowie klas 1-3 rozwiązywali zagadki i rebusy matematyczne, układali tangramy oraz wykonywali nietypowe zadania a także uczestniczyli w konkursie matematycznym.

Było emocjonalnie i radośnie. Wiele osób odkryło, że matematyka jest bardzo ciekawa.

• Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"

• Z przyjemnością ogłaszamy, iż znane są już oficjalne wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr" - szczegóły niżej.

W Kategorii Skrzat (klasy 1-3):

* Tola Sobczyk z klasy 3c zajęła 2. miejsce.

W kategorii Benjamin (klasy 4-6):

* Adam Dyl z klasy 6b zajął 1. miejsce,

* Ignacy Rudczak z klasy 6b otrzymał wyróżnienie,

* Mikołaj Maciąg z klasy 4c otrzymał wyróżnienie.

Laureatom gratulujemy! Wręczenie nagród nastąpi na apelu kończącym rok szkolny.

Organizatorzy: Ewa Szymanowska, Wiktor Szymański, Jolanta Harla.

• Cicha przerwa - piątek 9.40

• Inicjatywą Samorządu Uczniowskiego w każdy piątek na przerwie o godzinie 9.40 będzie, tzw. cicha przerwa.

Nadmierny hałas na przerwach w naszej szkole nie jest problemem nowym. Powtarzające się nieodpowiednie zachowania uczniów podczas przerw, zwłaszcza długich to głównie nadmierne hasłasowanie, czemu próbujemy przeciwdziałać.

W szkole podczas cichej przerwy zapanowała...cisza. Nauczyciele nie kryją zadowolenia, również uczniowie mogli odetchnąć od hałasu.

Dziękujęmy za współpracę!

Kodeks cichej przerwy:

1. Nie krzycz, tylko mów,

2. Pamiętaj, że hałas powoduje ubytek słuchu,

3. Spróbuj się wyciszyć - poczytaj książkę,

4. Jeśli chcesz kogoś uciszyć, nie podnoś głosu, użyj gestu - (połóż palec na ustach),

5. Pamętaj, że w szkole nie wolno piszczeć. Pisk tylko trzech osób to 85db, a dziesięciu...?