• Ważne informacje o obiadach

• Od 1 kwiernia br. prosimy Rodziców o zgłaszanie nieobecności dziecka na obiadach tylko poprzez aplikację Dziennik Elektroniczny/zakładka : NIEOBECNOŚCI NA POSIŁKU.

Odpisów można dokonywać w bieżącym dniu jedynie do godz. 8.00 lub w dniach poprzedzających planowaną nieobecność dziecka.

• Konferencja naukowa

• W dniu dzisiejszym nasza szkoła była miejscem wyjątkowego wydarzenia. Nauczycielki historii zorganizowały Konferencję Historyczną na temat Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką w latach 1939-45.

Spotkanie otworzył pan dyrektor Łuczkiewicz a program przedstawiła pani prof. UZ dr hab. Małgorzata Konopnicka. Prelegentami byli pan Krzysztof Mazur z zielonogórskiego oddziału IPN oraz Paweł Kamzol z klasy 8a, który przedstawił losy swoich przodków.

Uczestnikami byli uczniowie klas siódmych i ósmej oraz nauczyciele i rodzice. Serdecznie dziękujemy za przybycie.

• Pasowanie na czytelnika

• Wczoraj ostatnie już klasy pierwsze złożyły przyrzeczenie czytelnika. Uczniowie zaliczyli wszystkie wymagane zadania. Świetnie znają bajki i baśnie, wiedzą jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jak dbać o książki. Na zakończenie spotkania dzieci posłuchały bajki „O borsuku, który na cały świat się obraził” przedstawionej w teatrzyku kamishibai.

Na pamiątkę uroczystości wszyscy otrzymali dyplom, książkę ufundowaną przez Instytut Książki oraz zakładkę.

Ela Pawluk i Paula Soydam

• Międzynarodowy Dzień Matematyki w klasach 1-3

• Środa i czwartek były w naszej szkole dniami matematyki. Z okazji święta królowej nauk uczniowie klas 1-3 rozwiązywali zagadki i rebusy matematyczne, układali tangramy oraz wykonywali nietypowe zadania a także uczestniczyli w konkursie matematycznym.

Było emocjonalnie i radośnie. Wiele osób odkryło, że matematyka jest bardzo ciekawa.