• Zapis dziecka do świetlicy

• Warunkiem przyjęcia ucznia do świetlicy szkolnej jest dostarczenie przez rodzica wypełnionej (prawidłowo i kompletnie) ‘Karty zapisu dziecka do świetlicy szkolnej’. Załącznikiem do karty zapisu jest klauzula informacyjna RODO, prosimy o zapoznanie się z nią zarówno rodziców/ opiekunów prawnych jak i wszystkie osoby upoważnione do odbioru ucznia ze świetlicy.

Karta zapisu obowiązuje wyłącznie w bieżącym roku szkolnym, więc rodzice uczniów którzy kontynuować będą korzystanie ze świetlicy zobowiązani są wypełnić ponownie kartę zapisu.

Informacje zawarte w karcie zapisu określają zasady opuszczania przez dziecko świetlicy (samodzielnie, odbierane przez rodziców, opiekunów, osoby upoważnione lub rodzeństwo). Rodzice/ opiekunowie dziecka są zobowiązani do dbania o aktualność informacji zawartych w karcie zapisu. O wszelkich zmianach należy powiadamiać wychowawców osobiście lub pisemnie.

Wypełnioną kartę zapisu należy złożyć w świetlicy, przekazując do kierownika świetlicy lub nauczyciela świetlicy, celem sprawdzenia poprawności wypełnienia. Prosimy nie przekazywać dokumentu wychowawcom lub nie pozostawiać w sekretariacie szkoły. Podczas zapisu proszę być przygotowanym na uiszczenie gotówką, odliczonej kwoty składki na Świetlicowy Fundusz Rady Rodziców. W roku szkolnym 2024/25 składka ustalona została na kwotę 50 zł/semestr (100 zł/rok szkolny). Dzięki Państwa wsparciu z zebranych środków zakupujemy wszystkie niezbędne przybory, nietypowe materiały do zajęć, nagrody w świetlicowych konkursach i ciekawe pomocy dydaktyczne wykorzystywane przez dzieci w świetlicy.

Nie podlega opiece wychowawców dziecko pozostawione w szkole przed godziną 6.40, a także dziecko, które nie dotrze do świetlicy (zarówno przed lekcjami jak i po lekcjach). Obowiązkiem dziecka jest zgłosić każdorazowo swoje przyjście do świetlicy (zapis) oraz opuszczenie świetlicy (wypis).

Mając na względzie bezpieczeństwo dziecka, w przypadku zaistnienia potrzeby opuszczenia świetlicy w sposób inny niż wskazany w karcie zapisu (np. samodzielne wyjście, odbiór dziecka przez innego członka rodziny, znajomego czy rodzica innego ucznia) prosimy o dostarczenie pisemnej informacji na ten temat. Informacja powinna zawierać datę i godzinę samodzielnego wyjścia lub dane osobowe osoby upoważnionej do odbioru dziecka wraz z serią i numerem dowodu osobistego, a także podpis rodzica.

Nie ma możliwości opuszczenia świetlicy przez ucznia na prośbę rodzica/opiekuna po kontakcie telefonicznym. W sytuacjach nagłych, gdy nie ma możliwości dostarczenia papierowego upoważnienia, rodzic/opiekun ma możliwości powiadomienia wychowawców świetlicy szkolnej o odstępstwie od ustalonego czasu czy sposobu odbierania dziecka ze świetlicy zawartego w karcie zapisu za pomocą dziennika elektronicznego VULCAN. Każdorazowo przesłanie upoważnienia przez dziennik elektroniczny powinno być poprzedzone kontaktem telefonicznym ze świetlicą (tel. 68 326-36-80 wew. 14, 15 lub 18). Po telefonicznym przekazaniu informacji wybranemu wychowawcy świetlicy rodzic zobowiązuje się przesłać upoważnienie dziennikiem elektronicznym bezpośrednio do niego.

Uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej mają obowiązek przestrzegania regulaminu zawierającego zasady dotyczące: dbania o czystość i porządek w salach, dbania i poszanowania zabawek, gier oraz innych sprzętów znajdujących się w świetlicy, przestrzegania norm współżycia społecznego.

Dokumenty do pobrania: