• ratownictwo wodne

• Tradycja ratownictwa wodnego w naszej szkole ma ok. 20 lat. W klasach młodszych elementy ratownicze prowadzimy w formie zabaw i zapoznania dzieci z elementarnymi technikami i ze sprzętem ratowniczym.

W wieku 12 lat uczniowie mogą już zdobywać pierwsze uprawnienia ratownicze – stopień Młodszego Ratownika WOPR, potem Ratownika WOPR i Ratownika Wodnego.

Ćwiczymy umiejętności ratownicze:

• Na pływalni szkolnej
            • Na pływalni przy ul. Wyspiańskiego
            • Podczas wyjazdów nad jeziora – Niesulice, Dąbie
            • Podczas wyjazdów nad morze Bałtyckie

Dysponujemy bardzo bogatą bazą sprzętową: bojki ratownicze SP, „węgorze” ratownicze, koła, rzutki różnych typów, kołowroty, płetwy, zestawy do nurkowania ABC. Wykształceni przez nas ratownicy pracują sezonowo lub na stałe na wielu kąpieliskach nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Zajęcia prowadzi nauczyciel pływania, Instruktor WOPR – pan Adam Szopa.