• kajaki

• Spływy kajakowe to wspaniała przygoda! Kontakt z naturą, przyrodą, woda, słońce, czasem deszczyk (ale on nigdy nam nie przeszkadza) W naszej szkole spływy kajakowe mają już wieloletnią tradycję. Nasi uczniowie pływając kajakami poznają podczas jednodniowych spływów lubuskie rzeki – Paklicę, Pliszkę, Obrę, Ilankę, Odrę. Pływamy również po jeziorach np. Niesłysz, Dąbie.

Podczas wakacji wyjeżdżamy w różne zakątki Polski, żeby poznawać podczas 10-cio dniowego spływu wędrownego rzeki na terenie naszego kraju. Spływaliśmy już Korytnicą, Drawą, Zbrzycą, Chociną, Brdą, Wdą, Wisłą, Bukowiną, Łupawą. Śpimy wtedy w namiotach, przemieszczamy się rzeką między biwakami codziennie płynąc inny odcinek jakiejś rzeki a uczestnicy sami przygotowują posiłki i muszą codziennie zadbać sami o siebie. Staramy się zawsze podczas spływów zwiedzać lokalne atrakcje turystyczne takie jak skanseny, rezerwaty, wieże widokowe, pomniki przyrody czy też po prostu zabytki.

Wszystkie te wodne wojaże odbywają się pod opieką doświadczonych instruktorów i ratowników wodnych.

Zakupiliśmy również dwa pneumatyczne kajaki trzyosobowe, które będą służyć do ćwiczeń podczas wyjazdów nad jeziora.

Przed nami jeszcze wiele ciekawych wypraw i wiele atrakcyjnych miejsc do zobaczenia z kajaka.

Opiekunowie: Adam Szopa i Robert Sztejna

Więcej informacji na stronie http://www.kajaki.sp2zgora.pl/